DUYURULAR

ARALIK AYINDA MÜKELLEFLERCE YAPILMASI GEREKENLER

1) Zorunlu hale getirilen Karekodlu çek uygulaması için findeks’e üye olmalısınız. Karekodlu Çek Karnesi” kullanabilmek için Aralık ayında yapılması gereken, FİNDEKS ' E  ÜYE OLUP Banka şubesinden karekodlu çek karnesi talebinde bulunmaktır.

2) Şirketin dava edilmiş cari alacakları ile ilgili olmak suretiyle avukatlarla iletişime geçilmelidir. En geç            31.12 .2016 tarihine kadar avukattan alınan cari alacaklarla ilgili dava dosyalarının ilgili denetçiye sunulması gerekmektedir.

3)  Önceki aylara ait kayıtlara girilmeyen faturanın olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ocak 2016 dönemine ait bir fatura en geç  31.12. 2016 tarihinde kayıtlara girilebileceğinden KDV indirimi ve diğer hesap mutabakatları açısından gerekli kontrollerin yapılması gerekmektedir.

4) Alacaklı ve Borçlu Cari hesaplarla ilgili mutabakatların mutlaka yapılması gerekmektedir. Mutabakat mektuplarına ait dosyanın ilgili denetçiye sunulması gerekmektedir.

5) Sermaye Şirketlerinde ; Yıl içinde şirketten para çeken ortaklara adat yapmak üzere Aralık ayından fatura ayrılması gerekmektedir. Şirketten hangi ortaklar para çekmişse o ortaklara adat yapmak üzere Aralık ayı seri numarasından ayrı ayrı fatura ayrılmalıdır.

6) Tüm  işletmelerin 31.12.2016 itibarı ile stok sayımlarını yapıp söz konusu sayıma ait envanter tutanağını envanter defterine yapıştırmaları gerekmektedir.PRATİK BİLGİLER

» Amortisman Sınırı
» Vergiden Müstesna Yemek Bedeli
» Emlak Vergisi Oranları
» Fatura Düzenleme Sınırı
» Kıdem Tazminatı Tavanı
» Usulsüzlük Cezalarına Ait Cetvel

FAYDALI LİNKLER

TCMB DÖVİZ KURLARI

HAVA DURUMU

SİTE SAYACI


Ziyaretçi Sayımız: 70073